O tynkach zewnętrznych musiał z pewnością każdy z was. Nie zawsze jednak wiemy, kiedy rzeczywiście musimy je położyć i w jakich sytuacjach sprawdzają się one najlepiej. Prawdą jest jednak, że dobrej jakości tynki zewnętrzne, potrafią nadać nowy wygląd – również pod względem estetycznym – nawet bardzo staremu budynkowi. O czym jednak trzeba w sposób szczególny pamiętać, kiedy planujemy zakup tynków zewnętrznych? Czym powinien wyróżniać się dobrej jakości tego rodzaju produkt? Na te, jak również na wiele innych pytań dotyczących powyższego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Czym charakteryzują się tynki zewnętrzne?

Dobrej jakości tynki zewnętrzne, wyróżniają się przede wszystkim bardzo dużą  wydajnością. Oznacza to, że przy wykorzystaniu niewielkiej ilości produktu, jesteśmy w stanie pokryć nim w sposób dokładny bardzo dużą powierzchnię. Niezwykle istotna jest także pigmentacja – która ma znaczenie szczególnie w przypadku tynków kolorowych. Od niej bowiem będzie zależało to, jak dużo produktu będziemy potrzebować do tego, aby uzyskać pożądany przez nas efekt. Sposób nakładania tynku również nie jest bez znaczenia. Możemy wybrać tynki kładzione na mokro, jak również i te na sucho. Wybór ich, powinniśmy skonsultować ze specjalistą który doradzi nam najlepsze dla naszych potrzeb rozwiązania. Wiele osób kieruje się także i ceną za wybrany produkt, choć nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Lepszym bowiem jest wybranie tynku zewnętrznego pochodzącego od renomowanego producenta, aniżeli takiego, o którym pochodzeniu nie mamy zielonego pojęcia i nie wiemy, w jaki sposób nam się sprawdzi. 

Jak prawidłowo przygotować się do tynkowania na zewnątrz?

Kiedy mamy już wybrany odpowiedni tynk zewnętrzny, pora przygotować się do wykonania tynkowania. W tym aspekcie mamy tak naprawdę dwie drogi możliwości. Pierwszą z nich jest zlecenie tej pracy profesjonalistom. Wówczas mamy pewność, że praca zostanie wykonana w sposób prawidłowy i bez zastrzeżeń. Drugą – równie popularną opcją – jest kładzenie tynków zewnętrznych samodzielnie. W tym przypadku warto jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania konkretnego produktu, a najlepiej także sprawdzić najlepsze metody dedykowane do tego rodzaju prac. Przy odrobinie wysiłku oraz dobrych chęci, z całą pewnością będziemy w stanie położyć tynk zewnętrzny na wybraną przez nas powierzchnię.