Elementów dekoracyjnych na ślub, możemy wybrać bardzo dużo. Zawsze jednak są wśród nich te, które uznane są za stałe. Jednym z nich jest biały dywan na ślub gruby.  Jego największą zaletą jest trwałość oraz wysoka jakość materiałów, z których jest wykonany. Nierzadko bywa on też lekko puchaty, co dodatkowo podkreśla walory estetyczne. 

W jaki sposób wybrać najlepszy dywan na ślub? Od czego powinniśmy zacząć wybór tego elementu ozdobnego? Na te, jak również i na wiele innych pytań, które bezpośrednio dotyczą tego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Zalety grubego dywanu ślubnego

Pierwszą i zdecydowanie najistotniejszą kwestią, od której należy zacząć rozmowa na temat grubego dywanu ślubnego, jest jego faktura. Trzeba bowiem pamiętać że w odróżnieniu od chodnika czy wykładziny, biały, gruby dywan ślubny, jest z pewnością dużo bardziej eleganckim elementem wystroju kościoła w dniu ślubu. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba pamiętać o tym, aby dopasować odpowiednio jego wymiary do naszych potrzeb. Musi on bowiem prezentować się estetycznie i być dopasowany do szerokości przejścia, którym będą szli państwo młodzi. Nie może być też zbyt krótki. Podstawą zatem, jeśli chodzi o dokonanie zakupu wysokiej jakości, eleganckiego dywanu na ślub, jest dopasowanie we właściwy sposób jego wymiarów. Z pewnością otrzymamy je w zakrystii kościoła, w którym będzie odbywać się uroczystość zaślubin.

Jak dobrać odpowiednią grubość dywanu na ślub?

Ostatnią, choć  równie istotną kwestią jeśli chodzi o zakup białego dywanu na ślub, jest dobranie w odpowiedni sposób jego grubości. Pamiętajmy, że dywan nie może prezentować się groteskowo, a zatem nie może być on zbyt gruby. Zadbajmy także o to, aby w spodniej warstwie dywanu znalazła się powłoka antypoślizgowa. Na pewno podniesie ona komfort oraz bezpieczeństwo osób, które będą się po nim poruszać. Możemy też wybrać dywan, który wzbogacony zostanie dodatkowo elementami ozdobnymi – na przykład lamówkami w wybranym przez nas kolorze. Jest to jednak niezwykle indywidualna kwestia. Podstawą jest jednak to, aby wybrany przez nas dywan perfekcyjnie pasował do pozostałych elementów dekoracyjnych w dniu ślubu, które znajdują się w kościele.