Jak wszyscy dobrze wiemy, Kołobrzeg to miasto pełne najróżniejszych atrakcji. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że jest ono jednym z najczęściej wybieranych celów wakacyjnych podróży. Kołobrzeg, noclegi także ma w najwyższym standardzie. Wybór ich jest naprawdę duży. W naszym poniższym artykule, wskażemy państwu na najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć, kiedy wybieramy się na urlop do Kołobrzegu. Zwrócimy także uwagę na to, które z nich najlepsze będą dla dzieci. Z pewnością po lekturze naszego artykułu uda wam się skrupulatnie zaplanować wyjazd wakacyjny z rodziną.

Molo w Kołobrzegu – dlaczego jest wyjątkowe?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą atrakcją, również pod względem historycznym,  jest molo w Kołobrzegu. Pierwotnie powstało ono w 1881 roku i w całości było wykonane z drewna. Niestety, w czasie II Wojny Światowej molo zostało doszczętnie zniszczone. Odbudowa tego obiektu trwała wiele lat, jednak ponownie udało się je otworzyć w roku 1971. W obecnym kształcie, molo w Kołobrzegu w całości wykonane jest z żelbetu. Jego długość to ponad 200 m i jest to najdłuższa tego rodzaju konstrukcja w Polsce. Na samym jej końcu znajduje się dwukondygnacyjna głowica, która może służyć jako port dla mniejszych statków. Spacerując po molo w Kołobrzegu, jesteśmy w stanie przysiąść na wygodnych ławeczkach i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Port oraz park im. Stefana Żeromskiego 

Tuż obok molo, znajduje się urokliwy park im. Stefana Żeromskiego. To fantastyczne miejsce na rodzinny spacer, ale jest ono także ciekawe pod względem historycznym. Dosłownie obok parku, w zasadzie w jego granicach, znajduje się bowiem jeden z najważniejszych pomników historycznych w naszym kraju. Mowa oczywiście o pomniku upamiętniającym Zaślubiny Polski z Morzem. Został on odsłonięty w 1963 roku. Dla dzieci, będzie to z pewnością ciekawa atrakcja historyczna, której znajomością będą mogły się one pochwalić na przykład na lekcjach historii. Jeśli jednak chcemy spędzić czas w gronie rodzinnym oddając się najróżniejszym atrakcjom, warto wybrać się do portu w Kołobrzegu. Stamtąd możemy wyruszyć np. w podróż statkiem wycieczkowym – oczywiście jeśli pogoda dopisuje.