O długich, lśniących i gęstych włosach, marzą wszystkie kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie włosy dają naprawdę duże pole możliwości, jeśli chodzi o uczesanie ich w sposób efektowny. Niestety, nie zawsze możliwe jest wyhodowanie ich w sposób naturalny. Kobiety, które posiadają włosy łamliwe, suche czy o tendencji do nadmiernego rozdwajania się końcówek, nie są w stanie samodzielnie zapuścić tak długich i gęstych włosów. Rozwiązaniem  dla nich, są doczepiane włosy. Sposobów na wykonanie tego zabiegu jest naprawdę bardzo dużo. W naszym poniższym artykule, dokładnie przyjrzymy się tym najpopularniejszym sposobom ich wykonania oraz zwrócimy uwagę na to, które z nich będą najlepsze i najskuteczniejsze.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg doczepiania włosów?

Zacznijmy od tego, dla kogo dedykowany jest zabieg polegający na doczepianiu włosów. Jak już zostało wcześniej wspomniane, taki zabieg najlepiej wykonać u osoby, która nie jest w stanie naturalnie zapuścić długich włosów. Również osoby, które borykają się z problemem np. łysienia plackowatego, powinny zdecydować się na doczepianie włosów. Trzeba jednak pamiętać, aby metoda dobrana została w sposób odpowiedni do naszej skóry głowy. W przypadku łysienia plackowatego, nie może być mowy o przedłużaniu włosów metodą clip in. Każdy fryzjer, indywidualnie dopasuje najlepszą i najbardziej skuteczną metodę doczepiania włosów dla swojej klientki.

Jakie metody doczepiania włosów cieszą się największą popularnością?

Metod doczepiania włosów jest bardzo dużo. Zdecydowanie jednak największą popularnością cieszy się keratynowa metoda doczepiania włosów. Nie ma w tym fakcie niczego dziwnego. Metoda uznawana ta jest powszechnie nie tylko za najbardziej trwałą, ale też i efektowną. Ponadto, jest ona jedną z najtańszych metod doczepiania włosów.

Trzeba jednak pamiętać, że keratynowe doczepianie włosów musi zostać wykonane w sposób odpowiedni, zgodnie z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa. Wynika to z tego, że zabieg ten wykonuje się przy wykorzystaniu niezwykle wysokich temperatur, które mogą szkodliwie działać na skórę głowy. Nie stanie się tak, jeśli zabieg wykona profesjonalista.