Kursy prawa jazdy cieszą się bardzo dużą popularnością. Kiedyś, aby wziąć udział w takim kursie, trzeba było rezerwować sobie czas po szkole lub pracy. Współcześnie nadal taka forma obowiązuje, jednakże pojawiły się inne, nowe możliwości. Jedną z nich, są przyspieszone kursy prawa jazdy. Na czym one polegają? W jaki sposób przebiegają i co najważniejsze – czym różnią się od te dwa rodzaje kursów? Odpowiedzi na te jak również i wiele innych pytań, znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Przyspieszony kurs prawa jazdy – ile trwa?

Pierwszym i najważniejszym pytaniem, na które należy odpowiedzieć, jest to, ile trwa przyspieszony kurs prawa jazdy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najczęściej są to dwa tygodnie, ale wszystko tak naprawdę zależne jest od dyspozycyjności kursanta. Może się zatem zdarzyć, że przyspieszony kurs prawa jazdy będzie trwał np. 3 tygodnie. 

Czy przyspieszone kursy prawa jazdy są dla wszystkich?

Wielu kandydatów na kierowców zastanawia się, czy kursy przyspieszone na prawo jazdy są dedykowane dla wszystkich. Tutaj odpowiedź jest jasna: tak, każdy, kto marzy o otrzymaniu prawa jazdy, może zdecydować się na wzięcie udziału w przyspieszonym kursie. Należy jednak liczyć się z tym, że taki kurs będzie od nas wymagał większej dyspozycyjności niż ma to miejsce w przypadku standardowego kursu. Będzie on też nieco droższy. Jeśli jednak chodzi o zakres wiedzy i umiejętności, to tego rodzaju kursy nie różnią się niczym od tych standardowych. Co jest jednak potwierdzone to zdecydowanie większa zdawalność egzaminów państwowych na prawo jazdy u osób, które zdecydowały się na przyspieszony kurs. Jest to w pełni zrozumiałe – codzienna jazda samochodem, powtarzanie wiadomości oraz praktyka, przynoszą pożądane rezultaty. 

Formalności związane z zapisem na przyspieszony kurs prawa jazdy są takie same, jak w przypadku tradycyjnych kursów – najpierw należy złożyć wniosek o nadanie PKK a następnie udać się na badania lekarskie.