Ananas to pyszny owoc, niezwykle bogaty w najróżniejsze witaminy. Jest on składnikiem nie tylko wielu potraw, ale też i świetnie smakuje sam. Nie każdy jednak wie, jak obierać ananasa. W naszym poniższym artykule, dokładnie przybliżymy państwu najlepsze sposoby na obieranie ananasa. Zwrócimy także uwagę na to, o czym trzeba pamiętać, kiedy obieramy ananasa.

Obieranie ananasa – od czego zacząć?

Ananas może wydawać się dość problematycznym owocem, jeśli chodzi o jego obieranie. Warto jest jednak wiedzieć, że wcale nie musi tak być. Obieranie ananasa może bowiem przebiegać sprawnie i szybko. Podstawą jest jednak oczywiście to, aby prawidłowo się do tego przygotować. Z całą pewnością będzie nam niezbędny do tego celu duży, ostry nóż. Za jego pomocą pozbędziemy się grubej, charakterystycznej skórki. Nie należy jej jednak obierać w taki sposób, jak robimy to np. w przypadku jabłek czy ziemniaków. Skórkę z ananasa obieramy poprzez ścinanie jej od góry do dołu. Należy przy tym starać się, aby ścinać tylko skórę, a nie miąższ. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie ananasa do spożycia. 

Nie zapomnij o tym, aby dokładnie wyciąć środek ananasa

Ananas, podobnie jak mango, ma bardzo nieprzyjemne w smaku i twarde łyko, które znajduje się wewnątrz. Zanim zaczniemy jeść ananasa, należy usunąć łyko, jednakże za pomocą jakiego narzędzia? Możemy oczywiście próbować wyciąć je za pomocą małego, ostrego noża. Będzie to jednak bardzo niewygodne. Najlepiej zaopatrzyć się w przeznaczoną specjalnie do wycinania łyka obieraczkę. Swoim wyglądem przypomina ona rurkę, ale jej krawędzie są niezwykle ostre. Wycinaczkę ustawiamy na górze naszego owoca a następnie naciskamy. Średnica obieraczki jest dopasowana do tego, jaką średnicę ma łyko w ananasie, dzięki czemu, łatwiej jest pozbyć się tej niesmacznej części tego owoca. Kiedy obierzemy ananasa ze skórki a następnie pozbędziemy się łyka, możemy pokroić owoc w plasterki i zajadać. Jak zatem wyraźnie widać, krojenie ananasa wcale nie musi być problematyczne – o ile odpowiednio się do tego przygotujemy.