Jeśli odziedziczymy po naszej babci lub prababci stary, drewniany kredens wiele osób nie zdaje sobie sprawy jakie ma szczęście i ile tak naprawdę jest on obecnie wart. Niektórzy od razu pozbywają się go prawie za bezcen, aby nie zalegał im w piwnicy czy garażu. Wiadomo, że niektóre z nich mogą być już uszkodzone lub ogólnie w nie najlepszym stanie. Jednak warto wydać niewielkie pieniądze na jego renowację, aby później postawić go w głównym miejscu naszego salonu. Z pewnością będzie on się pięknie prezentował pośród innych tradycyjnych mebli, a poza tym za jego przeszklonymi drzwiczkami będziemy mogli postawić najnowszy zestaw kawowy czy pamiątki znad morza. Dzięki temu nie będą się one kurzyć, aby spoglądając na nie będziemy mogli z sentymentem wracać do tych chwil.

Kredens do salonu to niewątpliwie mebel ponadczasowy. Przez wiele lat przez wszystkich zapomniany obecnie z powrotem staje się modny. Czasopisma, które na co dzień zajmują się projektowaniem wnętrz coraz częściej uwzględniają go w swoich aranżacjach. W dodatku nie stoi on tam zapomniany w końcu pokoju, a wiedzie prym i zajmuje główne miejsce w salonie. Wiele osób szuka wręcz starych, zapomnianych modeli na giełdach staroci lub wrzuca ogłoszenia do internetu, aby kupić taki kredens i odrestaurować go. Dzięki temu nie ponosząc zbyt dużych kosztów można posiadać go również i w swoim salonie. Kredensy charakteryzowały się niepowtarzalnością. Ciężko było znaleźć dwa identyczne modele. Jeśli nie różniły się zbytnio układem pólek czy szuflad, z pewnością miały inne wykończenia oraz uchwyty. Czasami tylna ściana była wykonana wyłącznie z drewna, w innych modelach było umieszczone na niej lustro.

Jeśli nie jesteśmy w stanie odrestaurować starego kredensu lub po prostu chcemy kupić nowy wystarczy znaleźć polską firmę zajmująca się na co dzień produkcją klasycznych, drewnianych mebli. Oprócz standardowych rozwiązań daje nam ona większe możliwości. W tradycyjnym kredensie może nam na przykład zainstalować światła, które będą podkreślały nie tylko znajdujące się na półkach przedmioty, ale również uwidaczniały piękno tego zabytkowego mebla.