Urządzając wnętrze naszego nowo postawionego domu często zastanawiamy się jaka aranżacja będzie najlepsza. Zależy nam głównie, aby trend z nią związany utrzymywał się przez długi czas. W końcu nie będziemy robić żadnego remontu przez kilka najbliższych lat. Okazuje się jednak, że króluje tutaj prostota i minimalizm. To samo dotyczy rozwiązań związanych z wyborem schodów wewnętrznych.

Jeśli chcemy zainwestować w taki wzór, który wspaniale sprawdzi się w naszym domu, idealnie nadają się do tego schody dywanowe. Niezależnie czy chcemy mieć nowoczesny surowy design, czy preferujemy przytulne wnętrze z kominkiem i bujanym fotelem. W końcu schody będziemy wymieniać jeszcze rzadziej niż dodatki z wystroju wnętrz. Muszą więc pasować do wielu aranżacji, a ponadto być wytrzymałe. Ich minimalistyczna forma sprawi, że dodatkowa elegancja zagości w naszych wnętrzach. W dodatku mają bardzo prostą konstrukcję, a przy tym wyjątkowy wygląd. Wydaje się bowiem jakby od samej góry po niewidocznych stopniach spływał delikatny dywan. Wrażenie to oraz zastosowane wysokiej jakości materiały z pewnością rekompensują brak fantazyjnych form przeważających w klasycznych rozwiązaniach.

W dodatku te tradycyjne, najczęściej do tej pory stosowane schody wewnętrzne mają w swojej konstrukcji belkę nośną, tak zwany policzek. To on odpowiada za stabilność konstrukcji i przyjmuje większość obciążeń. To na niego właśnie są wsuwane lub nasadzane stopnie.

W tym nowoczesnym rozwiązaniu prezentowanym w schodach dywanowych to w projekcie zawarte są już poszczególne stopnie i podstopnie. To one bowiem przyjmują większość obciążeń i one odpowiadają za stabilność i trwałość konstrukcji. Ze elegancję i ostateczny wygląd odpowiada natomiast materiał, który wypełnia stopnie i podstopnie.

Jeśli nie wiecie kto w obecnych czasach zajmuje się montażem tak nowoczesnych rozwiązań, skontaktujcie się z firmą Schod-Bid spod Ostrowca Świętokrzyskiego. Oprócz tego rodzaju schodów w ich ofercie znajdziecie również schody półkowe, schody skrzynkowe, drewniane eleganckie taborety oraz stoły drewniane na wymiar. Chcecie obejrzeć ich realizacje? Wejdźcie na stronę www.schod-bid.pl.