Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy co to jest tak zwana tylna belka skrętna. Być może nie mieli do tej pory w ogóle do czynienia z takim właśnie elementem. Pojęcie to dotyczy bowiem wyłącznie francuskich aut, takich jak Peugeot, Citroen czy Renault. W tych właśnie samochodach  belka skrętna, o której mowa montowana jest  w tylnym układzie zawieszenia. To na tym elemencie zamontowane są bowiem tylne koła samochodu. W skład całego zestawu tylnej belki skrętnej  wchodzą jednak jeszcze inne części niż tylko główna belka. Oprócz niej znajdziemy tam bowiem wahacze oraz resorowane drążki skrętne.
Jeśli więc w Waszym francuskim samochodzie ten właśnie element zaczyna wydawać dziwne odgłosy, takie jak trzeszczenie, piszczenie czy nawet czuć w samochodzie luz, warto wybrać się z tym problemem do mechanika. Po pewnym czasie belka ta ulega  bowiem zniszczeniu i jeśli nie zareagujemy w porę może mieć to bardzo przykre konsekwencje. Brzęczenie może bowiem być wynikiem pękniętego drążka stabilizującego. Jeśli samochód gwałtownie się obniża pęknięciu mógł ulec na przykład drążek skrętny, który również znajduje się w tym zestawie.
Pamiętajmy jednak, aby z tym problemem nie iść do pierwszego lepszego warsztatu, który zajmuje się na co dzień bardziej standardowymi, typowymi  naprawami. Mogą bowiem polecić nam bowiem chiński zamiennik, który niestety jest gorszej jakości i w konsekwencji  problem powróci do nas szybciej niż byśmy się tego spodziewali.
W celu regeneracji tego elementu warto dlatego udać się do warsztatu, który od lat zajmuje się tym tematem, zna się na rzeczy i z pewnością profesjonalnie dokona jego naprawy. Odpowiednie doświadczenie, a co za tym idzie wielu zadowolonych klientów posiada zakład Szmytek  Robert Szmytkowski. Jego siedziba znajduje się w Pile przy ulicy Rodakowskiego 90, jednak zjeżdżają się do niego klienci z całej Polski. Jest to bowiem specjalistyczne przedsiębiorstwo trudniące się właśnie w regeneracji tylnej belki skrętnej. Istnieje i działa w tej branży już od 1993 roku. Niezależnie więc czy jest to tylna belka Berlingo, Picasso czy jakiegoś modelu marki Peugeot, z pewnością dokonają regeneracji każdego z tych modeli.