Przyglądając się chociażby naszym znajomym, możemy śmiało stwierdzić, że mnóstwo osób kocha modę i zakupowe szaleństwo. Gdy dopada ich kryzys lub chandra w ten sposób właśnie niejednokrotnie poprawiają sobie tym humor. Jednak są także i tacy, którzy wybierają się na zakupy tylko w sytuacjach kiedy ich szafa zaczyna świecić pustkami lub stoją przed jakąś ważną uroczystością w swoim życiu i nie mają co na siebie włożyć.
Niezależnie jednak od podejścia do zakupów, czy je kochamy czy nie, mogą one skończyć się tak, że ubranie wraz z metką będzie  wisiało w szafie przez długie lata. I nigdy już nie założymy go na siebie. To co posiadamy w  naszej garderobie nie wynika zawsze z naszych świadomych decyzji.  Być może był to chwilowy zachwyt lub w przypadku osób, które nie znoszą zakupów złapanie ubrania z wieszaka bez przymiarki. W dodatku w sklepach pojawia się całe mnóstwo nowości, promocji i innych ciekawych propozycji. Powoduje to, że zakupy mogą być dla niektórych naprawdę frustrujące. W panice bowiem wybierzemy coś modnego, co w sumie nie wiemy nawet czy do końca nam się podoba i czy wyglądamy w tym dobrze. Niestety tego rodzaju problemy dotykają bardzo wielu ludzi.
Aby ich uniknąć warto skorzystać z pomocy stylisty. Każdy z nas jest inny, każdy ma też unikalną osobowość, historię,  potrzeby oraz określony,  indywidualny styl życia. Dlatego nasz wizerunek powinien odzwierciedlać go i pomagać nam nie tylko w życiu prywatnym, ale także i zawodowym. Dbanie o niego nie jest bowiem kaprysem czy próżnością. Bardzo ważne bowiem, aby był spójny z tym kim jesteśmy i jak się czujemy oraz odzwierciedlał  nasze wewnętrzne „JA”. Sprawi to niewątpliwie, że będziemy bardziej pewni siebie, a co za tym idzie szczęśliwi.   W dodatku nieomylnym jest stwierdzenie, że ubrania mogą nawet leczyć. Stylistka – doradca wizerunkowy z pewnością pomoże nam odnaleźć nasz własny styl i dopasuje odpowiedni fason do naszej sylwetki. Dzięki temu nasze nowe ubrania nie będą już bezużytecznie wisieć w szafie.