Zdecydowana większość rodziców przyzna, że współczesne czasy niosą ze sobą więcej zagrożeń dla dzieci, niż miało to miejsce dwadzieścia lat temu. Szeroki dostęp do Internetu, a tym samym do treści nieodpowiednich dla użytkowników poniżej 18 roku życia, łatwy dostęp do używek, zwiększająca się liczba pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, wszechobecny pośpiech i  stres sprawiają, że rodzice muszą mieć oczy i uszy szeroko otwarte. O ile kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu około dziesięcioletnie dzieci same mogły spokojnie pokonać drogę do szkoły i ze szkoły bez większych obaw rodziców, o tyle dziś mało który rodzic pozwoli dziecku w tym wieku iść samemu przez ruchliwe miejskie ulice. Dodatkowo nieustannie nagłaśniane w mediach informacje o wypadkach, porwaniach i pobiciach jeszcze bardziej potęgują strach o bezpieczeństwo naszych pociech. Nic więc dziwnego, że jako rodzice, pragniemy mieć “oko” na poczynania naszych milusińskich zwłaszcza wtedy, kiedy przebywają poza domem i nie mamy bezpośredniego wpływu na ich działania.

Na szczęście naprzeciw takim właśnie potrzebom rodziców wychodzi nowoczesna technologia, której osiągnięciem jest smartwach  dla dzieci. Wygląda on jak zegarek, jednak posiada wbudowany GPS, który jest w stanie zlokalizować noszące go dziecko z dokładnością do 5 metrów. Rodzic może sprawdzić jego lokalizację za pomocą aplikacji w smartfonie lub strony internetowej.  Smartwach umożliwia dziecku nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, z tym, że rodzic może dokonać ustawień, określając do kogo dziecko może dzwonić. Urządzenie daje także możliwość dyskretnego nasłuchiwania otoczenia dziecka. Jest to przydatna funkcja dla tych rodziców, którzy chcą sprawdzić w jakim towarzystwie obraca się ich pociecha. Smartwach jest nie tylko wodoodporny, ale także mrozoodporny, dlatego też doskonale spełni swoją funkcję w każdych warunkach atmosferycznych i okolicznościach. Odporność na pyły sprawia, że świetnie sprawdzi się zarówno na plaży jak i w piaskownicy.

smartwach dla dzieci

Bardzo ważną funkcją urządzenia jest przycisk SOS, który dziecko może nacisnąć, kiedy poczuje, że nie jest bezpieczne. Smartwach natychmiast wyśle do rodzica powiadomienie wraz z dokładną lokalizacją miejsca, w którym dziecko się znajduje.  Niewątpliwą zaletą smartwacha jest wytrzymałość baterii, która może pracować bez ładowania nawet do 3 dni.

Smartwach to z pewnością jedno z tych urządzeń, które pozwoli nam szczególni zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Dzięki wielu pożytecznym funkcjom zyskuje sobie coraz więcej zwolenników wśród rodziców, nie tylko dlatego, że lokalizuje dziecko, czy zawiadomi w razie niebezpieczeństwa. Przede wszystkim daje on rodzicowi świadomość i wiedzę z kim spotyka się dziecko, co robi poza domem i gdzie bywa. Wiedza ta jest bezcenna gdyż pozwala rodzicom ustrzec dziecko przed tymi zagrożeniami, o których w innych okolicznościach nie mieliby pojęcia.