Kobiety lubią metamorfozy, a skłonność ta jest najbardziej widoczna… na ich głowach!

Przedstawicielki płci pięknej często zmieniają fryzury, stawiając niejednokrotnie na drastyczne zmiany. O ile ściąć długie do pasa włosy na efektowną chłopczycę jest bardzo prosto, o tyle zapuszczenie ich do poprzedniej długości to proces długi, mozolny i wymagający dużej cierpliwości. Nie wspominając już o najgorszym etapie, kiedy włosy nie są ani krótkie, ani długie i tak do końca nie wiadomo, co z nimi zrobić, aby wyglądały przyzwoicie. Zwykle żal nam je podcinać, bo przecież chcemy jak najszybciej je zapuścić, z drugiej strony przydałoby się zaprowadzić na głowie porządek, ale perspektywa dłuższego czekania na pożądaną długość zniechęca nas do wizyty u fryzjera.

Na szczęście współczesna technologia zawitała także do fryzjerstwa i obecnie kobiety marzące o długich i pięknych włosach mają możliwość poddać się zabiegowi ich przedłużenia.

Jak przygotować się do zabiegu przedłużenia włosów – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na substancje, które będą używane podczas zabiegu. Należy wykonać próbę i jeśli w ciągu 48 godzin nie pojawi się odczyn alergiczny, zabieg możemy bezpiecznie przeprowadzić. Zabiegu przedłużania włosów nie wykonuje się u osób cierpiących na choroby skóry głowy oraz nadmierne wypadanie włosów.

Przed samym zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę głowy specjalnym głęboko oczyszczającym szamponem. Po myciu włosów nie nakładamy odżywek, pianek i innych utrwalających, ani poprawiających kondycję włosów kosmetyków. Ich zastosowanie mogłoby spowodować zsuwanie się doczepionych pasm. Tuż przed zabiegiem trzeba przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, ponieważ doczepianie pasm może potrwać nawet 4 godziny. Czym są jednak te cztery godziny do wielomiesięcznego lub wieloletniego zapuszczania włosów? Wszystkie Panie z pewnością stwierdzą, że warto spędzić te kilka godzin w salonie, bo upragniony efekt z pewnością zrekompensuje wszelkie wcześniejsze niedogodności i wreszcie będą mogły się cieszyć upragnionymi długimi i pięknymi włosami.