Remont domu czy mieszkania zawsze niesie ze sobą konieczność podejmowania decyzji co do wyboru materiałów i rozwiązań jakie chcemy zastosować. O ile przy wyborze terakoty, kafelków i farb tak naprawdę musimy zdecydować przede wszystkim o kolorze i wzorach, tak przy wyborze podłogi sprawa nie wygląda już tak prosto. Bierzemy pod uwagę nie tylko kolor, ale także rodzaj materiału oraz jego wytrzymałość.

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się panele winylowe. Jest to stosunkowo nowy produkt, ale zdążył już znaleźć rzesze zwolenników. Jest to rodzaj paneli podłogowych, które składają się z kilku warstw winylu, z czego górna – jest warstwą dekoracyjną. Mają one wymiar tradycyjnych paneli, imitujących deskę i układa się je pojedynczo jak zwykłe panele. Różnią się od nich przede wszystkich grubością, która w zależności od producenta waha się od 3 do 7 mm. Niektórym kojarzą się one z pociętym na kawałki linoleum, ale wbrew pozorom jest to bardzo ekskluzywny i nowoczesny produkt. Po pierwsze wybór kolorystyki paneli winylowych jest ogromny, a wzór imitujący drewno lub kamień  zachwyci każdego. Dla oglądających podłoga z paneli winylowych jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego drewna lub kamienia. Poza tym można je układać nie tylko w standardowy sposób, ale także w inne układy np. w jodełkę lub jodłę francuską. Swoboda w układaniu wzoru jest naprawdę ogromna. Można również wybrać sposób łączenia. Na rynku dostępne są dwa rodzaje paneli winylowych, układane bez klejenia i klejone do podłoża.

panele winylowe

Ogromną zaletą paneli winylowych, odróżniającą je od innych rodzajów podłóg imitujących drewno, jest ich wodoodporność. Oznacza to że oprócz salonu, sypialni czy przedpokoju możemy je montować także w kuchni i łazience. Mają naprawdę masę zalet, są dźwiękochłonne, nie stukają przy chodzeniu, posiadają antyścieralną i plamoodporną powierzchnię. Są wręcz idealne do ogrzewania podłogowego i przewodzą ciepło o wiele lepiej niż płytki czy drewno.

Ten rodzaj podłogi na pewno sprosta oczekiwaniom wielu osób, więc jeśli właśnie robicie remont mieszkania pomyślcie o wymianie starej podłogi na nowoczesne i ekskluzywne panele winylowe. Na pewno nie pożałujecie tej decyzji.