Lista  chorób,   które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie  w łóżku jest bardzo długa.  Te najgorsze to  między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera  czy stwardnienie rozsiane. Bardzo ważne   jest, aby chory miał  w tym czasie  należytą opiekę. Choć jest to  zazwyczaj  ogromne wyzwanie i niekiedy wiąże się z reorganizacją całego życia,  bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie  chorego w domu przy sobie.  Zdają sobie bowiem sprawę,  że nikt inny nie  zajmie się nimi lepiej niż  oni sami.   W dodatku  mają   bardzo dużo  cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną  nie wiąże się  tylko  z poświęceniem i dobrą organizacją, ale  także  z posiadaniem  konkretnej,   fachowej wiedzy, między innymi  o dawkowaniach leków czy zasadach higieny.   Zdarza się często, że chorzy przebywający  pod opieką bliskich  w domu wymagają ciągłego podawania  kroplówek, w celu przetoczenia dużej  ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu  dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez wlewy witaminowe Gdynia   podawane są jedynie preparaty,  które mają za zadanie  wyrównać  płyny,  elektrolity  czy witaminy w organizmie.  W zależności od potrzeb  chorego składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin.  Kroplówki  są  także   podawane przy bardzo ciężkich  schorzeniach   jako  fragment  stałego leczenia, mowa mianowicie  o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy   kilkukrotne czy jednorazowe  muszą być  aplikowane  w sposób profesjonalny.    Nie każda kroplówka może być podawana jednak  w domu  chorego,  niektóre typy przetoczeń  mogą być wykonane  tylko  w szpitalu lub gabinecie zabiegowym  w dodatku pod kontrolą  wykwalifikowanego personelu.
Osoby  posiadające duże doświadczenie   przy wykonywaniu wkłucia,  wykonają   to niemal  bezboleśnie. Doskonale  poradzą sobie  też   ze znalezieniem   naczyń krwionośnych  u osób otyłych, u których bardzo trudno  znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami  posiadającymi delikatne i kruche żyły.  
Warto  dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko  zaaplikują  kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze  wiele  innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować.  Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych.  Wielu  pacjentów  wymaga w domu  też  podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi  czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej   pielęgniarki nie jesteśmy w stanie   zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić  choremu obecność  profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy   różnych występujących  problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która  bardzo często  może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.