Bardzo dużo ludzi  myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd  zazwyczaj  w Tatry, nad morze albo za granicę.  Zapominamy jednak ile  niespodzianek czeka na nas  w najbardziej tajemniczych  górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to  najstarsze góry  w Polsce, które  na dodatek   mają bardzo  nietuzinkową  budowę geologiczną.  Wynika ona z wielu  przeobrażeń  jakie nastąpiły  przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale także  i na jej powierzchni. Ich najwyższy szczyt to  Łysica leżąca  w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to  góry, w których jest dużo  rumowisk, formatów skalnych i jaskiń.  Spowodowało to, że  od wieków były tematem do  legend  gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A  kamienie   znajdujące się  na zboczach Łysicy były  przedstawiane jako  ich stołki.

Wybierając się na  wakacje  w Góry Świętokrzyskie trzeba  nastawić się na aktywny wypoczynek, jest  tam bowiem bardzo dużo  atrakcyjnych   miejsc do obejrzenia. Oprócz spacerów  po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać  zagadki  dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które bardzo lubią spędzać aktywnie czas wolny  będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc pasuje Wam  taka forma rekreacji   wystarczy jedynie znaleźć  właściwy  pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno  Was  zadowoli  to Agroturystyka „Grynwald”.  Obiekt ten  znajduje się  bardzo blisko  głównych  atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb  letników.  Każdy pokój  posiada własną  łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Idealnie  nadaje się  też  do wyjazdów w  większym zespole.  Zakwaterowanie  tutaj może bowiem znaleźć  nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż   15 pokoi do wynajęcia. W związku z tym bardzo dużo  osób rezerwuje je w ramach imprez  integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność.  Dzięki takim  miejscom  jak  Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”,  szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu  niezapomnianych przeżyć  podczas wspólnych wyjazdów  firmowych. Jeśli  pragniemy,  aby łączyły one w sobie dobrą rekreację,  niezapomnianą  imprezę oraz komfortowe noclegi,  ośrodek  Agroturystyczny „Grynwald”  z pewnością spełni nasze oczekiwania.   Pensjonat agroturystyczny położony jest  w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym  terenie. Dzięki czemu jest tutaj  dużo miejsca  do różnego rodzaju zabaw integracyjnych.  Do dyspozycji wczasowiczów są  tutaj także  ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które  świetnie   nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować,  impreza w salonie przy kominku  również  ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie  świetnie  nadaje się również do organizowania  wakacji  dla dzieci w ramach programu  „zielona szkoła”.  Uczniowie  mają możliwość  nie tylko wspaniale się bawić, ale  też zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Ogromny  ogrodzony  plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc  bardzo dobrym  miejscem do  stworzenia   fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami  zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.