O Polakach wyjeżdżających za granicę cały czas  jest bardzo głośno. Na dodatek  z  roku na rok  zwiększa się  ich liczba i niestety nie zamierzają oni powracać do kraju.  Słyszymy  bardzo często,  że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak  kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich  to nadal satysfakcjonuje, jednak  emigracja  obecnie  ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że  osoby mieszkające  już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W dobie  łatwiejszych i częstszych wyjazdów  do innych krajów,  poza  korzystnymi  ich stronami, musimy  brać pod uwagę również ciemniejszą stronę  migracji.  Zdarzyć się może bowiem, że nasza  bliska  osoba poniesie śmierć  w innym  kraju. Co  w takiej sytuacji   powinniśmy zrobić?  Z danych  wynika,  że niestety w ostatnim czasie coraz więcej ludzi umiera  poza granicami swojego rodzimego kraju.  Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy,  tym bardziej, że  musimy  działać szybko.  Tuż przed  wejściem  Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy były sporadyczne.   Współcześnie  sytuacja wygląda zupełnie  inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na  transport  zwłok, a na  niewykluczoną  kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z  kilku  urzędowych spraw, którą  wykonuje  się praktycznie “od ręki” jest właśnie transport  zwłok z zagranicy. Na szczęście  mamy możliwość skorzystania  z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi  nam ciało z prawie  wszystkich krajów  Unii Europejskiej.   Profesjonalną  firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie  w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon mające swoją siedzibę  w Szczecinie. Przez lata firma zbudowała  sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe obejmują  załatwienie   wszystkich formalności  oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej  transportu  zwłok do Polski  wraz z  przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych  nie jest łatwym  procesem, wymaga bowiem  olbrzymiej wiedzy dotyczącej  różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka  czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym  fachowcom   stara się uniknąć tego i  dopasować  się  do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało.  Ważne,  aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski uzyskać  od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo  jakich wyznań kulturowych i  religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego  sprowadzenia   są uzależnione    głównie  od ilości kilometrów jakie trzeba  przebyć  od państwa w jakim jest ciało, aż do  miejsca  pochówku, od  ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego.  Jeśli więc spotkało Was  takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić  ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług  firmy  Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany  kompetentnie  i z szacunkiem dla zmarłego.