Po naszych polskich drogach  jeździ coraz więcej starych aut . Jest to spowodowane faktem, że   właściciele  są bardzo mocno  przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów,  pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna  jest  ich kasacja, nadal  przetrzymują  swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie.  Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań,  powoduje bowiem z roku na rok  obniżenie   wartości  pojazdu. Złomowanie okazuje się  więc  jedynym dobrym  rozwiązaniem w  przypadku  gdy przed blokiem lub na podwórku  przetrzymujemy niesprawne  auto. Wielu ludzi nie zdając sobie sprawy z konsekwencji  karnych, na własną rękę demontuje stary  pojazd. Często  także  poszczególne  podzespoły  oddzielnie wywozi na złomowisko.  Jest to jednak nielegalne rozwiązanie  dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu.  W tym przypadku  jedyną właściwą drogą  jest oddanie  całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono   z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Obecnie  koszty  remontów  samochodowych  też  w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po małych  stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji.  Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich naprawiać.  Jednak ostateczna decyzja  co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować  należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się  także  na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli  złomów,  w wyniku czego po niewielkich  reperacjach  ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami,  które z punktu widzenia procedur   ubezpieczeniowych powinny już   wylądować na złomie.  Także po wypadku właściciele sami wolą  zreperować swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą  wielokrotnie  mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także  bardziej  kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu  bowiem,   nabywca  zawsze się znajdzie, gdy  cena samochodu jest jednak  równa  złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie  zniszczonego  auta  do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez  obaw,   czy  nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku  będzie to oznaczało dla nas  bardzo duże  konsekwencje.
W sytuacji odprowadzenia  przez nas auta na złom dobre  podzespoły  trafią na rynek wtórny, dzięki czemu stacja demontażu zarobi na swoje utrzymanie.   Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna wartość  jaką dostaniemy za nasz samochód zależy  jedynie  od masy własnej pojazdu.  Jednak  bardzo dużo  stacji zwraca uwagę, aby ważył on przynajmniej  90 procent masy  wpisanej  w dowód rejestracyjny.  Na stronach internetowych wielu stacji demontażu  dostępne są   kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już  jesteśmy przekonani, że chcemy oddać auto  do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną  firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Firma ta powstała już w 2011 roku i jej  główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi  też  sprzedaż elementów  zamiennych dla samochodów wszystkich  marek oraz różnych typów.  Firma ta  odróżnia  się także od innych stacji  tym, że od kilku lat prowadzi montaż  instalacji LPG. Posiada już olbrzymie  doświadczenie w tej  branży,  a koszty montażu  wynoszą  od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje gwarancję  3 lat oraz  ma  bardzo  krótkie  terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza również  wszelkie poboczne naprawy  i usługi związane z instalacjami gazowymi,  w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka  potrzeba  czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na terenie  całej Wielkopolski, a jego  siedziba znajduje się  w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena auta  przeznaczonego do  kasacji  jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera własnym  transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w kilka  minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę  pojazdu do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszystkie  dokumenty  niezbędne  do wyrejestrowania  pojazdu  w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu  to jest firma, której szukasz.  Nie tylko gwarantuje  atrakcyjne ceny, ale także  płaci gotówką. Likwidacja auta przeprowadzana  jest bardzo szybko.  Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego,  a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z usług   firmy  DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.

Chcesz wiedzieć więcej, wejdź na: http://zlomowaniepawlak.pl/