Biorąc pod uwagę fakt,  że po naszych polskich drogach  jeździ coraz więcej starszych aut  oraz koszty napraw bardzo szybko  rosną, coraz więcej samochodów, nawet po  drobnych  stłuczkach kwalifikuje się do  całkowitego złomowania.  Nie opłaca się więc  reperować  niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel  postanowi  o ostatecznym losie  auta,  ubezpieczyciel bowiem wypłaca  pokrzywdzonemu  różnicę między ceną  auta  przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy  naprawić, decyzja należy już  jedynie  do właściciela.
Są na rynku firmy, które  proponują odkupienie wraków,  w wyniku czego  wciąż  jeżdżą po polskich drogach  pojazdy  z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny  wylądować na złomie.   Mnóstwo  osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli   reperować  auto,  kupując często części nieoryginalne, kilkakrotnie  tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu  określona  suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej  kłopotliwe może okazać się  wyzbycie  starego auta niż kilkuletniego  samochodu.  Przy sprawnym aucie  mamy 100 procentowe prawdopodobieństwo,  że  zainteresowany  się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy  spać spokojnie. Jeśli pojazd jest stary,  a jego wartość  jest bliska wartości złomu nie jest już  to tak bardzo oczywiste.  Pojawia się  też ryzyko, że nowy właściciel  nie dokona przerejestrowania  pojazdu  na siebie. W  sytuacji  gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas  ogromne  kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone  auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli również  spać spokojnie. Dobre  podzespoły  trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na swoje  utrzymanie, a zepsute  elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna wartość  jaką Stacja płaci za oddane  auto zależy  wyłącznie  od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wbitej  w dowód rejestracyjny.  Jeśli chcemy  przekonać się  ile  otrzymamy  za nasz samochód,  wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów  widocznych  na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami  samochodu   po wypadku i zdecydujecie się na jego  kasację,  warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C.  mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9.  Firma ta powstała  w 2003 roku z  pomysłu   dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się  wyłącznie  skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem   poszerzyła  zakres  swojej działalności. Z biegiem lat wprowadzono  bowiem skup zużytych baterii,  zbiórkę  nienadającego się do użytku  sprzętu  AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres  działalności o skup aut powypadkowych opolskie,  skup aut powypadkowych lubuskie,  złomowanie  oraz demontaż pojazdów,  które ze względu na  awarie techniczne   czy wiek nie nadają  się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła  w 2009 roku. W związku z czym działa  już bardzo profesjonalnie i kompleksowo,  posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie.  Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku  złomowania  dużej liczby samochodów ma w  asortymencie  również  mnóstwo części zamiennych w bardzo niskich  cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego  samochodu.  Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz  stały  rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi firmami  z branży.
Jeśli  jesteś więc zdecydowany  na złomowanie  auta, to jest to firma której właśnie  potrzebujesz.  Uzyskasz  tam wszystkie  niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania  pojazdu  w Urzędzie Komunikacji.  Gwarantują atrakcyjne ceny,   a w dodatku  płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne  zapewniają transport oraz odbiór  samochodu  od klienta.   W głównej mierze działają  na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.  Firma ta  przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również  auta  wszystkich marek.
Wielu właścicieli do swoich już wiekowych aut jest mocno przywiązana,  nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż  niezbędna  jest już ich kasacja, przechowują  je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie.  Niestety jest to  niewłaściwe  zachowanie, przyczynia się bowiem do  spadku  poziomu wartości samochodu. W  przypadku  gdy na podwórku lub przed blokiem zalega   uszkodzone  auto, jego złomowanie jest  idealnym  rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga  na pozbycie się  uszkodzonego,  starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to  z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym  wyjściem  jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony  ogromnym  ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym  wyjściem.

Chcesz wiedzieć więcej, wejdź na: http://wigmet.pl/