W każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym ważną rolę odgrywa sprawnie działający magazyn. Jego typ i wielkość są zależne od rodzaju produkcji, prowadzonej przez firmę. Rodzaj magazynowanych produktów decyduje o konstrukcji, organizacji i wielkości miejsca ich składowania. Dla dobra procesu produkcyjnego materiały i surowce powinno się gromadzić w odpowiedniej ilości w miejscu, z którego łatwo przetransportować je na linię produkcyjną. Wyroby gotowe, które zeszły z produkcji należy magazynować tak, aby odbiorcy mogli je odebrać nie zaburzając procesu produkcyjnego i nie utrudniając pracy osobom zatrudnionym w przedsiębiorstwie. Bardzo istotne jest, aby warunki przechowywania dostosować do  cech magazynowanych surowców. Surowce naturalne, pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego wymagają innych warunków przechowywania niż drewno, węgiel czy maszyny.

Czynniki, które bierze się pod uwagę tworząc magazyn to głównie temperatura, wilgotność, dostęp do światła, a w przypadku żywności – możliwość pojawienia się ewentualnych szkodników. Ważne jest również,  aby tworząc magazyn poszukiwać rozwiązań, które pomogą zoptymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej.

Optymalne warunki przechowywania oraz jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest sprawne zarządzanie magazynem oraz prowadzenie rzetelnej dokumentacji wszystkich zdarzeń, jakie miały w nim miejsce. Dokumenty magazynowe mogą być tworzone ręcznie, ale przy większym magazynie i dużym ruchu towarów może stać się to bardzo uciążliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie wszechstronnego, funkcjonalnego i intuicyjnego w obsłudze programu magazynowego LOMAG. Generuje on wszystkie rodzaje dokumentów, niezbędnych do prowadzenia gospodarki magazynowej, nadaje im numery i odpowiednio segreguje, Umożliwia on pracę na wielu stanowiskach i obsługę kilku magazynów. Jest to oprogramowanie stabilne i niezawodne oraz odporne na awarie. To rewelacyjne oprogramowanie, z którego każda firma będzie zadowolona.