Najgorsze polskie reality show, które każdy z nas oglądał – TO 5

Każdy z nas po ciężkim dniu w pracy marzy tylko o tym, aby odpocząć w domowym zaciszu. Wiadomo, zdarzają się tez i takie osoby, które wolą aktywny wypoczynek. Biorą na spacer psa, idą pojeździć na rowerze, bądź pobiegać. Jednak odsetek osób, które lubią odpocząć po pracy w domu przed telewizorem jest wysoki.  Niektórzy nawet już po kilku minutach po tym jak weszli do domu siadają przed telewizorem, aby obejrzeć swój ulubiony serial. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór. Seriale obyczajowe, komediowe, programy dokumentalne czy paradokumentalne. Niestety na przestrzeni kilku lat powstała lista najgorszych polskich reality show, które każdy z nas, choć raz w swoim życiu oglądał. Jednak ludzie są na tyle sprytni, że nie przyznają się bardzo często do tego, jakie seriale lub show lubią oglądać. Jeżeli ktoś z jego znajomych wyśmiewa fabułę serialu, przytakuje, choć w głębi duszy uwielbia go oglądać.  Poznajcie nasz ranking najgorszych polskich reality show, które kiedyś były uwielbiane przez widzów.

Numer 5 – Taniec z gwiazdami

Jest to show, które oglądać możemy, aż po dzień dzisiejszy na antenie Polsatu. Program ten pokazuje zmagania taneczne profesjonalnych tancerzy, którym przydzieleni zostali aktorzy, piosenkarze czy piosenkarki. Znana gwiazda podejmuje naukę w ciągu tygodnia ustalonego stylu tańca, żeby zaprezentować się w kolejnym odcinku. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że niektóre gwiazdy kompletnie nie umieją wczuć się w rytm muzyki. Show to jest bardzo popularne, jednak sprawia ono wrażenie wymuszonego i niepotrzebnego.

Numer 4 – Milion w minutę

Show, którego prowadzącym był Marcin Prokop. Telewizja TVN zdecydowała się na emitowanie tego show, ponieważ chciała pokazać zmagania uczestników, którzy chcą zostać milionerami. Uczestnicy, którzy brali udział w programie wyłaniani byli z castingów. Serial jest polską wersją amerykańskiego show pod tytułem Minute to Win It. Niestety reality show okazało się wielką klapą. Prowadzący nie zwracał uwagi i zbytnio nie przejmował się losami uczestników. Każdy z nas jednak obejrzał, choć jeden odcinek z ciekawości, na czym to show będzie polegało.

Numer 3 – Gwiazdy tańczą na lodzie

Kolejny show, w którym udział brały polskie gwiazdy. Tym razem swoje układy taneczne musieli prezentować z pewnym utrudnieniem. Parkietem tanecznym było lodowisko. Jury oceniało każdy występ uczestników. W kolejnych odcinkach odpadała jedna para. Przestano emitować to show po trzeciej edycji. Program nadawany był przez TVP 2.

Numer 2 – Idol

Program uznawany za talent show. Pierwsza jego emisja odbyła się w 2002 roku. Emitowano go do 2005 roku. W 2017 roku ponownie zaczęto emitować ten program. Zgłaszają się tutaj osoby, które chcą zabłysnąć i rozpocząć swoją muzyczną karierę. W pierwszych edycjach w składzie jury zasiadali między innymi Jakub Wojewódzki czy Elżbieta Zapendowska. Kandydaci musieli przejść wstępną eliminację, która umożliwiła im występ w programie. Program od 5 edycji prowadzi Maciej Rock.

Numer 1 -Big Brother

Holenderski program reality show, który doczekał się trzech polskich edycji w latach 2001-2002. Program emitowano na antenie TVN-u. Uczestnicy zostali zamykani w domu wielkiego brata, który przydzielał im zadania w specjalnym pokoju. Jednak nikt nigdy go nie widział. Nagroda za wygraną w polskiej wersji programu było 500 000 złotych.  O tym, kto pozostanie w programie decydowali nie tylko uczestnicy, ale także publiczność za pomogą sms-ów.